Az EFASERVICES kifejlesztette az ipari kapuk IoT alapú prediktív karbantartását, ezzel az információs technológiát kombinálta az üzemeltetési technológiával. A fejlesztés célja nem a hiba javítása, hanem bekövetkezésének megelőzése. Az iparban a gyártósorok gépvédelmi kapui, az automatizált logisztikai folyamatok ipari kapui kritikus pontok. Meghibásodásuk egész gyártósorokat, ellátási folyamatokat állíthat meg. Az EFAPREDICT szolgáltatás alkalmazásával elkerülhetők a váratlan leállások okozta termeléskiesésből eredő költségek.
Az EFAPREDICT eszköz moduláris felépítésű. A folyamat és működési adatok gyűjtése és távolról történő kiértékelése a karbantartási folyamatok többszáz éves gyakorlatát töri meg.
A kapuk működésekor keletkező adatok gépi tanulási algoritmusok segítségével kerülnek elemzésre, ezt követi az események generálása a jövőben ezt az AI fogja felügyelni. Az így generált események a szolgáltató field service rendszerébe kerülnek, amely automatizált módon hozzárendeli a feladatokat a megfelelően képzett és felszerelt szervizcsapatokhoz. Ez a folyamat a háttérben zajlik, azonban az ügyfelek igénye szerint a kapuk karbantartásával kapcsolatos összes releváns információ elérhető az ügyfél eszközein is.
A kapuk 100%-os működési hatékonysága csak egy a sok előny közül, amit a prediktív digitális szolgáltatás kínál.
A rendszer képes a napi szinten kapunként generált, több mint 30 000 adatot pár másodperc alatt feldolgozni. Az adatok kiértékelésének célja az ügyfél igényei szerint lehet a vállalati hatékonyság növelése vagy a költségek csökkentése. Tehát ezek az adatok nem csupán karbantartási funkciókat töltenek be.
Egy konkrét esetben az ügyfél a szomszédos kapuk működési ciklusainak összehasonlító adatai alapján kapott értesítést. Ugyanis az egyik kapu számottevően gyakrabban volt használatban, aminek következtében az gyorsabban kopott anélkül, hogy ez előnyökkel járt volna az ügyfél számára. Ez csupán a munkatársak megszokásán alapult. Az EFAPREDICT felhívta az ügyfél figyelmét a felmerülő problémára, lehetővé téve számára, hogy kiegyensúlyozottabban használja a kapukat. Ez hosszú távon jelentős karbantartási költségmegtakarítást eredményez az ügyfél számára.
Az ipari kapuk működési ciklusszámának és nyitvatartási idejének elemzése egyike azon adatelemzési módszereknek, amelyekkel javítható az ipari épületek energiahatékonysága. Ezen elemzés segítségével csökkenthető az épület HVAC rendszerének energiafogyasztása.
Az EFAPREDICT szolgáltatás környezetre gyakorolt hatása
A szolgáltatás által nyújtott előnyök, mint a termelékenység növelése, az üzemeltetési költségek csökkentése, az energiahatékonyság javítása, valamint a fokozott üzembiztonság, mind hozzájárulnak a vállalatok társadalmi és környezeti felelősségvállalásának erősítéséhez, valamint a hatékony vállalatirányítás kialakításához. A kisebb energiafogyasztás és a károkozási költségek minimalizálása csökkenti a vállalatok ökológiai lábnyomát, elősegítve a környezetvédelmi célok elérését. Összességében, az EFAPREDICT szolgáltatás segítségével a vállalatok nemcsak gazdasági, hanem környezeti és társadalmi szinten is jelentős előrelépést érhetnek el, összhangban az ESG alapelvekkel.